Veronika Savarijová

Pomáhám druhým poodhalit tajemství 5 přírodních elementů, nalézt je ve svém těle i mysli a napojit se tak na zdroj dlouhodobé psychické a fyzické vitality.

Protože, jen když jsme vitální a plní energie, dokážeme žít v radosti a plnit své životní poslání.

Jsem žena naslouchající přírodě, díky které jsem pochopila sebe samu, své tělo, mysl i schopnost radovat se ze života. Každý den jsem vděčná za příval životní energie, která dodává mému tělu rytmus a spojuje ho s nevyčerpatelným zdrojem přírody. Dnes už vím, že jen díky němu žiji, raduji se a tvořím život, který mi dává smysl. Život plný vitality a štěstí.

Ještě před pár lety to ale bylo úplně opačně. Tehdy jsem přírodní zákony nerespektovala a energetický potenciál jsem hledala ve vnějším moderním světě. Věřila jsem vědě a všemu racionálnímu, co bylo možné předvídat. A to neuchopitelné mi bylo pouze pro smích.

Musím vzdát hold vlastnímu tělu, že mělo sílu toto období přežít.

Téměř celý život jsem bojovala s únavou a s potížemi s trávením. Když jsem v 16 letech podstoupila závažnou operaci skoliózy, která radikálně omezila hybnost mého těla, tak se součástí mého každodenního života stala bolest, křeče v nohách, pravidelné kolapsy a únava, která začala být nesnesitelná.

Nebyla jsem schopna držet krok se svými vrstevníky, kteří trávili své mládí ponocováním, zábavou či výlety do přírody, protože jsem na to neměla sílu. Byla jsem příliš vyčerpaná a zesláblá. 

Když mě přijali na lékařskou fakultu, začala jsem svůj stav řešit a konzultovat s lékaři, ale nikdo mi nedokázal pomoci.

Věděla jsem, že pokud se něco nezmění a moje tělo nenabere sílu, nebudu schopna medicínu dostudovat. Stále intenzivněji jsem si uvědomovala, že důvod ztracené síly musím hledat ve svém nitru. A ve světě, který jsem do té doby neznala.

Jen díky alternativní medicíně jsem měla sílu dostudovat medicínu západní... 

I když jsem byla skeptická, začala jsem hledat postupy alternativní medicíny, které by mi mohly pomoci. Absolvovala jsem kurzy s nejrůznějším zaměřením - od ajurvédy, přes Bachovy esence, až po etikoterapii a tvorbu mandal. Během bádání jsem narazila i na teorii o 5 elementech a jejich poznávání začalo kompletně měnit můj zdravotní stav i celý život.

Pocítila jsem neuvěřitelný příval energie, jak psychické tak fyzické, a konečně jsem začala mít dostatek síly k plnění svých snů. Pochopila jsem rytmus lidského těla a jeho propojení s psychikou, duší i samotnou přírodou. Najednou jsem věděla, co a kdy mám jíst, abych se cítila dobře a jaký životní styl zvolit, abych se už energeticky nedostala na samotné dno. Stala jsem se tvůrčí bytostí. Začala jsem cestovat, malovat, psát beletrii, milovat život a nestále se učit nové věci. Několik let jsem působila jako poradce v oblasti Bachových esencí.

V roce 2012 jsem strávila 4 měsíce na Haiti jako lékařka, což byla další skvělá škola intuice a zkoumání lidského těla a duše. Po této výpravě, jsem se pustila do 4 a půl ročního studia tradiční čínské medicíny – Studium pěti dovedností na TCM Institutu v Praze, kde jsem si rozšířila znalosti o 5 elementech i o jiné oblasti tradiční čínské medicíny. Studium jsem ukončila v roce 2017. 

Stejný rok se mi narodil syn a tato událost ještě více ovlivnila moje soužití s přírodními zákony. Díky synovi jsem zpomalila a začala vnímat každý rozkvétající strom, závan větru během procházky i zpěv ptáků, na který mě on tak rád upozorňuje. Přirozeně jsem se hlouběji ponořila do naslouchání rytmu lidského těla, mysli a duše a jejich soulad s 5 přírodními elementy, protože, jak už to bývá, my maminky chceme pro naše děti to nejlepší – zdraví, štěstí a lásku.

Dnes už vím, že jsem si zbytečně komplikovala život právě tím, že jsem se vzdálila přírodě, jejíž základ je součástí našeho nitra, naší vlastní jedinečnosti.

Po téměř 10 letém bádání, studování a zkoušení teorie 5 elementů a jiných oblastí alternativní medicíny, jsem se rozhodla vyslat své zkušenosti a vědomosti do světa. A pomoci těm, které sužuje únava fyzického a psychického charakteru, protože je to právě vitalita, která je jakousi konečnou odměnou za způsob života, který vedeme. A začátkem k životu, který je plný štěstí a schopnosti plnit své životní poslání.

Jsem žena, která žije své poslání. Své zkušenosti vám ráda předám:

"5 elementů jsme dostali od přírody darem, abychom s ní zůstali spojeni. Jako děti jsme to věděli a byli jsme plní energie. Nyní se už stačí jen rozpomenout..."