Veronika Savarijová

Inspiruji druhé, jak mít více radosti a životní energie.

Pro život. A pro všechno v něm.

Jsem multipotenciální duše a ráda v životě poznávám všechny jeho barvy. Naslouchám své duši a propojuji její přání s tělem. Materiální a duchovní svět – ani jeden mi není cizí. Vím, že vše je tady proto, abychom se skrze poznání posunuli dál. K lásce a k radosti.

Dnes už vím, že nelze pečovat jen o tělo nebo pouze o duši. Vše je propojeno a pojem vitality je mnohem komplexnější, než se na první pohled zdá. Tělo a duše musí táhnout za stejný konec. A když se to jednomu z nich nedaří, ten druhý ho musí podržet. Zdravé tělo a spojená duše – to je cesta k silné vitalitě, k poznávání sebe samého i k pocitu naplnění.

Není to ale tak dávno, co v mém životě nefungovalo ani jedno. 

Musím vzdát hold vlastnímu tělu, že mělo sílu toto období přežít.

Dlouhá léta jsem trpěla únavou a potížemi s trávením a navíc jsem byla opravdu hodně nespokojená se svým životem, který mě místami vůbec nebavil. Když jsem v 16 letech podstoupila závažnou operaci skoliózy, která radikálně omezila hybnost mého těla, tak se součástí mého každodenního života stala bolest, křeče v nohách, pravidelné kolapsy a únava, která začala být nesnesitelná.

Nebyla jsem schopna držet krok se svými vrstevníky, kteří trávili své mládí ponocováním, zábavou či výlety do přírody, protože jsem na to neměla sílu. Byla jsem příliš vyčerpaná a z toho jsem často upadala do melancholických nálad. 

Když mě přijali na lékařskou fakultu, začala jsem únavu a kolapsy řešit a konzultovat s lékaři, ale nikdo mi nedokázal pomoci. Věděla jsem, že pokud se něco nezmění a moje tělo nenabere sílu, nebudu schopna medicínu dostudovat. Stále intenzivněji jsem si uvědomovala, že důvod ztracené síly a nadšení do života musím hledat ve svém nitru. A ve světě, který jsem do té doby neznala.

Jen díky alternativní medicíně jsem měla sílu dostudovat medicínu západní... 

I když jsem byla skeptická, začala jsem hledat postupy alternativní medicíny, které by mi mohly pomoci. Absolvovala jsem kurzy s nejrůznějším zaměřením - od ajurvédy, přes Bachovy esence, až po etikoterapii a tvorbu mandal. Během bádání jsem narazila i na teorii o 5 elementech a jejich poznávání začalo kompletně měnit můj zdravotní stav i celý život.

Pocítila jsem neuvěřitelný příval energie, jak psychické tak fyzické, a konečně jsem začala mít dostatek síly k plnění svých snů. Pochopila jsem rytmus lidského těla a jeho propojení s psychikou, duší i samotnou přírodou. Najednou jsem věděla, co a kdy mám jíst, abych se cítila dobře a jaký životní styl zvolit, abych se už energeticky nedostala na samotné dno. Stala jsem se tvůrčí bytostí. Začala jsem naslouchat své duši, cestovat, malovat, psát beletrii, milovat život a nestále se učit nové věci. Objevila jsem, že jsem multipotenciální žena, která touží tvořit i inspirovat druhé. 

V roce 2012 jsem strávila 4 měsíce na Haiti jako lékařka, což byla další skvělá škola intuice a zkoumání lidského těla a duše. Zde jsem napsala svou první knihu, která vyšla ve slovenském nakladatelství. Po této výpravě jsem se taky pustila do 4 a půl ročního studia tradiční čínské medicíny – Studium pěti dovedností na TCM Institutu v Praze, kde jsem si rozšířila znalosti o 5 elementech i o jiné oblasti tradiční čínské medicíny. Studium jsem ukončila v roce 2017. 

Stejný rok se mi narodil syn a tato událost ještě více ovlivnila moje soužití s přírodními zákony. Díky synovi jsem zpomalila a přirozeně a hlouběji jsem se ponořila do naslouchání rytmu lidského těla, mysli a duše a jejich soulad s 5 přírodními elementy, protože, jak už to bývá, my maminky chceme pro naše děti to nejlepší – zdraví, štěstí a lásku.

V roce 2020 jsem si nechala vypracovat MAPU DUŠE, abych objevila své dary a poselství. Tím jsem se dostala do další velké transformace, kterou neustále procházím. Plně si nyní uvědomuji, že životní energie přímo souvisí i s pocitem spokojenosti duše a že bez toho, aby se tělo a duše propojily, nelze dosáhnout naplnění. 

Po téměř 10 letém bádání, studování a zkoušení teorie 5 elementů a jiných oblastí alternativní medicíny, jsem se rozhodla vyslat své zkušenosti a vědomosti do světa. A pomoci těm, které sužuje únava fyzického a psychického charakteru nebo pocit smutku a frustrace z nenaplněného života.

V současné době již nepracuji jako lékař. Následuji hlas své duše, která si již nepřeje léčit druhé, ale pouze je inspirovat k sebelásce a sebepéči a aby žili život s pocitem naplnění.

Věřím, že vám moje práce bude inspirací! Buďte šťastní a žijte své poslání!

Své zkušenosti vám ráda předám:

 • Prostřednictvím mých kurzů a e-booků,
 • na mém blogu, kde najdete články o 5 elementech, o vitalitě, duši i psychické pohodě. O tom, jak zlepšit své zdraví i inspiraci k radostnějšímu životu,
 • na tomto webu, kde najdete produkty zdarma,
 • na mém profilu na Instagramu nebo Facebooku , kde sdílím každodenní život se zaměřením na vitalitu a život v autenticitě a v souladu s duší,
 • skrze mou uměleckou tvorbu a služby pro vaši tělo, mysl a duši, které se tady už brzy objeví :-).

Moje vzdělání

 • Lékařská fakulta
  2005 – 2011, UPJŠ, Košice
 • Silva Mind Control
  2010, 101 – 404 series, Košice
 • Zasvěcení do tvorby psaných mandal
  2010, Klára Hodničová, Košice
 • Etikoterapie
  2011, kurz pod vedením Petra Stárka, Praha
 • Tradiční čínská medicína
  2013 – 2017, studium 5 dovedností, Praha
 • Bachovy esence
  1. stupeň 2013, 2. stupeň 2015, Praha
 • Cesta k harmonii podle 5 elementů
  2020, kurz pod vedením MUDr. Komárkové, Praha